ORTOPEDIA W WORLD MEDICA Centrum Medyczne w Kołobrzegu 

 

Specjalista ortopeda, traumatolog, lekarz sportowy dr n.med. Robert Krystowski,

Specjalista ortopeda , traumatolog  dr n.med. Edward Buczek,

 

 Obowiązuje wcześniejsza rejestracja tel. 94 35 471 42

 


Dr n. med. Robert Krystowski

Obecnie pracuje na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w 109 Szpitalu Wojskowym w Szczecinie oraz w Czarnkowie (woj. Wielkopolskie). Posiada wieloletnie doświadczenie operacyjne w pełnoprofilowym Oddziale Urazowo- Ortopedycznym. Wieloletni lekarz Pogoni Szczecin.

 

Oferta:

- kwalifikacje do zabiegów ortopedycznych, protezoplastyk stawu biodrowego i stawu kolanowego, zabiegów ortoskopowych, korekcji paluchów koślawych i innych schorzeń narządu ruchu,

- badania orzecznicze sportowe, leczenie urazów sportowych (wieloletni lekarz Pogoni Szczecin),

- leczenie zmian zwyrodnieniowych- podawanie kwasu hialuronowego,

- leczenie entezopatii za pomocą czynników wzrostu ACP,

- USG narządu ruchu,

- leczenie entezopatii i zapaleń przyczepów, podawanie sterydów, autogennych czynników osoczowych,

- zabiegi w znieczuleniu miejscowym,

- leczenie zaburzeń wad postawy u dzieci.


 

 

 

Pracujemy na najlepszych preparatach na rynku. Zapraszamy na konsultacje Centrum Medyczne World Medica.


 

NOWOŚĆ                  NOWOŚĆ                            NOWOŚĆ 

TERAPIA LIPOGAMES

Czym jest LIPOGEMS?


Lipogems 
jest oczyszczoną i mechanicznie przetworzoną tkanką tłuszczową pobraną od pacjenta w drodze liposukcji, a następnie implantowaną w miejsce zmienione chorobowo, gdzie wymagana jest regeneracja i naprawa uszkodzonej tkanki.
Komórki macierzyste to pierwotne komórki biologiczne, które mają zdolność nieskończonego odnawiania się i podziału oraz zmiany w komórki dowolnie wyspecjalizowane. Ich niesamowity potencjał jest szeroko wykorzystywany w medycynie.
W ortopedii, w leczeniu między innymi:
? zmian degeneracyjnych stawów i ścięgien,
? schorzeń takich jak: łokieć golfisty, tenisisty, kolano skoczka,
W medycynie estetycznej między innymi:
? wypełnienie bruzd 
Terapia komórkami macierzystymi jest nieinwazyjna, bezpieczna i niewymagająca hospitalizacji.

KOSZT ZABIEGU - CENA PROMOCYJNA 6500,00 ZŁ 

  

 
Terapia Orthokine®

 

Terapię opracowali niemieccy naukowcy i opisana została w wielu renomowanych naukowych periodykach – stosuje się ją z powodzeniem od wielu lat. Mieszanina autologicznych białek surowicy (Orthokine®), którą podaje się do organizmu, jest wolna od obcych dla organizmu substancji. W trakcie przeprowadzania terapii pacjentowi podaje się mieszaninę autologicznych białek surowicy, które zostały wytworzone z jego własnej krwi. Metoda ta przywraca stan równowagi miejscu, które zostało zmienione zapalnie, z kolei proces zapalny oraz postępujące niszczenie tkanek zostają zahamowane albo całkowicie powstrzymane.

 

Terapię Orthokine® stosuje się w miejscu, które dotknięte jest procesem zapalnym wywołanym przez zmiany degeneracyjne stawów – dzięki terapii zahamowane zostają zachodzące zmiany oraz zostaje usunięty ból.

 

Pierwszy etap na polega na pobraniu krwi, przy pomocy specjalistycznej strzykawki (EOT®II), z żyły ramiennej pacjenta. Dzięki specjalnej konstrukcji strzykawki następuje proces w którym określone komórki pobranej krwi zostają pobudzone do produkcji właściwego białka przeciwzapalnego – antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), powstrzymującego procesy zapalne w miejscu wstrzyknięcia. Terapia Orthokine® charakteryzuje się tym, że antagonista receptora interleukiny-1 pozyskiwany jest bez innych, obcych dla organizmu substancji. Uzyskaną w taki sposób surowicę wstrzykuję się następnie w chory staw pacjenta, od którego została pobrana krew.

 

Intereleukina-1 (IL-1) to białko przekaźnikowe – substancja ostrzegająca komórki organizmu o urazie czy zakażeniu. Właśnie zapalenie będzie reakcją organizmu na uszkodzenie. Stan zapalny, który trwa dłużej niż kilka dni przechodzi w stan przewlekły. Białka przekaźnikowe, w tym antagonista receptora interleukiny-1 (IL-1Ra) mają za zadanie zahamować stan zapalny. U osób, u których będzie nasilał się proces zapalny związany z destrukcją stawów zostaje zaburzona równowaga (homeostaza) pomiędzy interleukiną-1 a antagonistą receptora interleukiny-1 na niekorzyść tego drugiego. Efektem jest nasilający się proces zapalny.

 

Zarówno skuteczność terapii Orthokine®, jak i jej tolerancja przez organizm sprawdzono klinicznie oraz naukowo potwierdzono w trakcie badań klinicznych. Ta naturalnie biologiczna terapia stanowi osiągnięcie ortopedii molekularnej opierając się na wnikliwej obserwacji pacjentów, a także długoletnich badaniach, rezultatach i wynikach testów przedklinicznych i badań klinicznych oraz doświadczeniach lekarzy i analizie międzynarodowej w specjalistycznej literaturze. Terapię stosuje się od 1989 roku w 488 licencjonowanych ośrodków na całym świecie. Do tej pory zostało wykonanych prawie 483 tysiące wstrzyknięć surowicy.

 

Etapy terapii Orthokine®

Zostaje pobrana krew z żyły ramiennej pacjenta

Syntezowanie białek ochronnych w trakcie inkubacji krwi pacjenta

Wytworzenie „Autologicznej Kondycjonowanej Surowicy” z krwi pacjenta, a więc surowicy zawierającej nowo powstałe białka ochronne

Wstrzyknięcie surowicy wytworzonej z krwi pacjenta w chory staw lub okolice zmienionego zapalnie nerwu – 1-2 razy w tygodniu

W terapii Orthokine® stosuje się specjalistyczne oraz opatentowane strzykawki EOT®II, które produkuje się w Niemczech w ściśle kontrolowanych warunkach

Czas, w którym utrzymują się dobre efekty kliniczne terapii Orthokine®, wynosi ponad dwa lata

W Polsce terapia dostępna jest tylko w wybranych i licencjonowanych ośrodkach

 

Orthokine® to autologiczna terapia stosowana od 1998 roku w leczeniu zwyrodnień, zapalenia stawów, a także zwlaczająca bóle pleców (krzyża), które są skutkiem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, stawów międzykręgowych oraz stanów zapalnych korzeni nerwowych. Jak wykazały badania, terapia jest również skuteczna klinicznie w przypadku urazów mięśni i ścięgien.

ARTROZA - Zwyrodnienia stawów 

Artroza jest chorobą zwyrodnieniową stawów – jest ona efektem procesów biologicznych mechanicznych. Choroba ta może mieć wiele przyczyn, m.in. predyspozycje genetyczne, nadwaga, ciężka praca czy intensywnie uprawiany sport. Artroza może powodować zmiany w strukturze stawu, ograniczając jego funkcje ruchowe. Zostaje uszkodzona chrząstka stawowa, pojawia się stwardnienie kości w warstwie podchrzęstnej, a także tworzą się wyrośle kostne oraz torbiele podchrzęstne. Pojawiają się także zaburzenia funkcji błony maziowej.

 

Proces zwyrodnienia stawów może mieć początek już drugiej i trzeciej dekadzie życia. Szacuje się, że u około 50% osób po 30-tce w Polsce występują zmiany degeneracyjne. W przypadku osób starszych, powyżej 60 roku życia, także problem dotyka około połowy osób w tym wieku. Początki artrozy mogą być bezobjawowe. Pierwszy sygnał rozwijającej się choroby to zmęczenie kończyn oraz ogólne uczucie zmęczenia. Najwcześniejszy objaw towarzyszący chorobie zwyrodnieniowej stawów to ból, który nasila się w trakcie ćwiczeń oraz wysiłku. Z biegiem czasu ruchomość stawów się pogarsza, zaczynają się pojawiać się przykurcze zgięciowe, a ból dokucza również w nocy. Charakterystyczny objaw artrozy to powiększanie się i zniekształcenie obrysów chorego stawu. Zwyrodnienia stawów najczęściej dotyczą stawów kolanowych oraz biodrowych.

 

Postęp w medycynie oraz badania powodują, że lekarze coraz lepiej rozumieją biologiczne przyczyny choroby zwyrodnieniowej stawów. Obecnie wiadomo, że artroza nie jest tylko mechanicznym zużyciem chrząstek, ale złożoną chorobą, która może dotknąć każdego. Kluczową rolę w rozwoju tej choroby odgrywa agresywny białkowy mediator interleukina-1 (IL-1), który jest odpowiedzialny za pobudzanie zapalenia stawów.

 

Terapia Orthokine®, polega na podaniu pacjentowi białka ochronnego, antagonisty receptora interleukiny-1 (IL-1Ra), w roztworze surowicy wyprodukowanym z krwi tego pacjenta.

Ból pleców

Bóle pleców są jedną z bardziej powszechnych przyczyn wizyt u lekarza. Dolegliwość ta może poważnie ograniczać codzienne funkcjonowanie, jednocześnie istotnie degradując jakość życia. Przyczyny bólu pleców mogą być różne i mogą się wiązać z chorobami narządu ruchu oraz w efekcie urazów kręgosłupa. Ból pleców może pojawiać się również o osób, które zaniedbują aktywność fizyczną – plecy tracą elastyczność, słabiej amortyzując wstrząsy i obciążenia, np. nadwagę.

 

Innymi, częstymi przyczynami bólu pleców może być wypadnięcie lub protruzja krążka międzykręgowego kręgosłupa (dysku), który poprzez uciskanie nerwu wywołuje jego proces zapalny i potencjalnie zaburzenia neurologiczne.


 

Terapia czynnikami wzrostu polega na podaniu w okolicę uszkodzonych tkanek (np. przyczep ścięgna, więzadło, łąkotka) skoncentrowanych, skupionych płytek krwi. Preparat do iniekcji uzyskuje się poprzez pobranie od chorego kilkudziesięciu ml krwi lub szpiku kostnego. Następnie krew poddaje się wirowaniu i separacji na specjalnym systemie. Po takim przygotowaniu chory odzyskuje swoje płytki tyle, że w dużej koncentracji. Podane w okolicę chorą ulegają aktywacji, uwalniając specyficzne czynniki biologiczne - tzw. czynniki wzrostu. Metoda ta daje spektakularne efekty przyspieszając procesy gojenia.

 


Płynna endoproteza  !!! NOLTREX !!!

PREPARAT STOSOWANY W LECZENIU ZAPALEŃ I ZWYRODNIEŃ STAWÓW

NOLTREX™ – sztuczna endoproteza zawierająca trójwymiarowy poliakrylamid oraz jony srebra. Preparat służy do zastąpienia mazi stawowej (substancji, wypełniającej jamę stawową i zmniejszającej tarcie w stawach poprzez smarowanie powierzchni chrząstek). Stosowana jest w leczeniu chorób zwyrodnieniowych oraz zapalenia stawów.

Każda jednorazowa dawka preparatu NOLTREX™ zawiera 2,5 ml żelu, który wprowadzany jest do jamy stawowej. W odróżnieniu od innych iniekcji wewnątrzstawowych, stosowanych przeważnie w leczeniu osteoartrozy, NOLTREX™ nie zawiera kwasu hialuronowego, ani innych komponentów, które poddawane są rozszczepieniu przez enzymy obecne w organizmie człowieka. Dzięki temu preparat pozostaje dłużej w miejscu zaaplikowania.

NOLTREX™ jest materiałem o dużej biozgodności, nie zawierającym ani właściwości immunogennych, ani antygenowych, a także nie powodującym reakcji alergicznych, mogących wynikać z jego syntetycznej natury. NOLTREX™ nie jest środkiem farmakologicznym należącym do grupy antybiotyków, dlatego w przypadku bakteryjnych zapaleń stawów nie należy stosować go w charakterze podstawowego środka leczniczego.


SYNOLIS V-A jest pierwszym wiskosuplementem o działaniu przeciwbólowym w formie zastrzyku śródstawowego, zawierającym kwas hialuronowy i sorbitol. SYNOLIS V-A jest przeznaczony do zmniejszania bólu i ograniczeń mobilności spowodowanych zmianami zwyrodnieniowymi i pourazowymi w stawie kolanowym i innych stawach.

 

Badania kliniczne wykazały, że:

 - Synolis V-A jest bezpieczny i dobrze tolerowany

 - Podanie Synolis V-A redukuje 50% bólu po pierwszym podaniu ( zmniejszenie bólu do poziomu akceptowalnego przez pacjenta

 - U 70 % pacjentów ból całkowicie ustępuje w dniu drugiego podania

 - Długotrwałe  utrzymanie efektów terapii ( rok )

 

DZIAŁANIE

 - łagodzi ból stawów już po pierwszym podaniu

 - odbudowuje chrząstkę stawową

 - ogranicza powstawanie wolnych rodników odpowiedzialnych za destrukcję chrząstki stawowej

 - zamiennik mazi stawowej w ludzkich stawach

 Wskazania

 - Zwyrodnienie stawów

 - Urazy zmianowe stawów

- Urazy mechaniczne stawów

 


W swojej ofercie również proponujemy preparat Cellular Matrix, który stanowi synergiczne połączenie autologicznej plazmy bogatopłytkowej i kwasu hialuronowego.

 Preparat stosowany jest głównie w iniekcjach dostawowych  w celu zmniejszenia bólu, poprawy ruchomości oraz regeneracji uszkodzonych tkanek ( działanie czynników wzrostu )

 

Dawkowanie:

 W gonartrozie podaje się od 1 do 3 iniekcji w zależności od poprawy samopoczucia pacjenta, w odstępach kilkutygodniowych lub nawet co 2-3 miesiące .

W innych wskazaniach minimalny odstęp pomiędzy iniekcjami powinien wynosić ok. 15 dni.

 

Wskazania:

- OA stawu kolanowego

- OA stawu Biodrowego

- artroza pourazowa ( kolano, łokieć, staw skokowy )

- uszkodzenia łąkotek

- uszkodzenia obrąbka stawów biodrowego i ramiennego

 


Cingal® 4 ml to innowacyjne połączenie długotrwale działającego usieciowanego kwasu hialuronowego z powszechnie znanym sterydem.
Heksacetonid triamcynolonu (steryd) w iniekcji jest stosowany od ponad 45 lat ze względu na silne działanie przeciwzapalne, szybką redukcję bólu i wcześniejszy powrót do aktywności ruchowej. Choć sterydy przynoszą szybką ulgę w bólu, efekt jest zazwyczaj krótkotrwały.
Kwas hialuronowy (HA) jest naturalnie występująca molekuła znajdującym się w całym organizmie, będąca głównym komponentem zdrowego stawu i prawidłowo funkcjonującej tkanki. Wiskosuplementy HA są używane od ponad 25 lat w redukcji bólu spowodowanego chorobą zwyrodnieniową stawów (ang. OA) jednocześnie poprawiając lepko-sprężyste właściwości płynu stawowego oraz ochraniając powierzchnię chrząstki stawowej. Choć tradycyjne iniekcje HA przynoszą długotrwałą ulgę w bólu, pacjent najczęściej odczuwa maksymalny efekt dopiero po 8 tygodniach od iniekcji.
Tylko Cingal® dzięki połączeniu najlepszego z szybko działających sterydów z długotrwale działającym wiskosuplementem przynosi natychmiastową i długotrwałą ulgę w bólu.

 

Orthovisc-T iniekcyjny wiskoelastyczny roztwór hialuronianu sodu przeznaczony do łagodzenia bólu i przywracania prawidłowego funkcjonowania ścięgien uszkodzonych w wyniku zmian przeciążeniowo - zwyrodnieniowych.
Orthovisc-T zapewnia niezbędne nawilżenie ułatwiając poślizg ścięgien, tworząc jednocześnie korzystne środowisko gojenia. Leczenie przy zastosowaniu Orthovisc-T stanowi wygodną, ambulatoryjną alternatywę iniekcji kortykosterydowych, które wiążą się często z dotkliwymi efektami nie pożądanymi i ograniczoną długoterminową skutecznością. 

ORTHOVISC-T KORZYŚCI KLINICZNE

 • Przynosi ulgę w bólu
 • Wspomaga gojenie ścięgien
 • Pozwala pacjentom na powrót do sportu, który przestał być uprawiany w skutek odczuwanego bólu
 • Przywraca funkcje fizjologiczne ścięgna
 • Niskie ryzyko wystąpienia działań niepożądanych
 • Biozgodność

Przywrócić sprawność

ORTHOVISC-T zmniejsza energię potrzebną do szczytowego napięcia ścięgna, sztywność oraz maksymalną siłę, w większym stopniu niż roztwór soli.

Sprawdzony klinicznie

W badaniu klinicznym pacjenci cierpiący na zapalenia nadkłykcia bocznego, którzy otrzymali iniekcje kwasu hialuronowego wykazali znacznie większą poprawę w skali VAS oceniającą poziom bólu w porównaniu do tych, którzy otrzymali iniekcję kortykosterydów, w okresie do roku po iniekcji.

Wskazania

Orthovisc-T ma na celu złagodzenie bólu i przywrócenie prawidłowego funkcjonowania ścięgien u pacjentów ze schorzeniami takimi jak przewlekłe zapalenie nadkłykcia bocznego.

Sposób dostarczania

Orthovisc-T to sterylny wiskoelastyczny preparat hialuronianu sodu dostarczony w formie jednorazowej szklanej strzykawki 2 ml. Jeden mililitr Orthovisc-T zawiera 15 mg hialuronianu sodu, 9 mg chlorku sodu i sterylnej wody do wstrzykiwań (USP). Zawartość strzykawki jest sterylna pod warunkiem, że blister w którym znajduje się strzykawka pozostanie nienaruszony.

 

ORTHOVISC®  zmniejsza ból i poprawia sprawność ruchową już po trzech iniekcjach

Badanie skuteczności hialuronianu sodu w leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawu kolanowego preparatem ORTHOVISC® wykazało wysoką skuteczność po trzech iniekcjach dostawowych. Ból stawu został znacząco zredukowany i nastąpiła poprawa sprawności (czas potrzebny do przejścia 50 stóp [15,24 m]).
Korzyści z wiskosuplementacji preparatem ORTHOVISC® u pacjentów z umiarkowaną chorobą zwyrodnieniową stawu kolanowego były mierzone przez okres 27 tygodni.
Profil bezpieczeństwa preparatu ORTHOVISC® był zbliżony do obserwowanego u pacjentów otrzymujących placebo, wskazując na to, że działania niepożądane wiązały się z iniekcją, a nie z wstrzykiwanym materiałem.

Efekt terapeutyczny po trzech iniekcjach w cyklu leczenia preparatem ORTHOVISC® 

Duża masa cząsteczkowa, duża lepkość - optymalna wiskosuplementacja

Normalna maź stawowa charakteryzuje się dużą zawartością hialuronianu o dużej masie cząsteczkowej.
ORTHOVISC® zawiera kwas hialuronowy o dużej masie cząsteczkowej w wysokim stężeniu, który zapewnia pierwszorzędną lepkość i amortyzację, chroniąc w ten sposób stawy.

Wyjątkowa czystość i wyjątkowy profil bezpieczeństwa

Wyjątkowa czystość preparatu ORTHOVISC®  minimalizuje ryzyko reakcji zapalnych.
Nie odnotowano ani jednej reakcji pseudoseptycznej na ORTHOVISC® PLUS11.
ORTHOVISC® wytwarzany jest z ultraczystego hialuronianu pochodzenia niezwierzęcego i został zaakceptowany przez Amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).
Udowodniono, że wiskosuplementacja kwasem hialuronowym jest bezpiecznym sposobem leczenia miejscowego choroby zwyrodnieniowej stawów, któremu towarzyszą minimalne działania niepożądane. NLPZ i środki przeciwbólowe mogą wiązać się z ryzykiem wystąpienia ogólnoustrojowych działań niepożądanych. Mogłyby również spowodować postępujące uszkodzenie stawu wynikające z tego, że wpływając na zmniejszeniu bólu spowodowanego obciążeniem, nie dają jednocześnie dodatkowych efektów w postaci zwiększenia lepkości.

Skuteczność

 • Zmniejsza ból stawu10
 • Poprawia sprawność ruchową pacjenta10
 • Przynosi efekty już po 3 wstrzyknięciach w cyklu leczenia10
 • Długotrwała skuteczność10

Najlepsze właściwości

 • Wysokie stężenie kwasu hialuronowego (15 mg/ml)
 • Idealna masa cząsteczkowa – średnio 1,9 × 106daltonów
 • Optymalna lepkość dynamiczna zapewnia dowiedzioną elastyczność mazi stawowej

Bezpieczeństwo

 • Wysoki stopień czystości
 • Brak reakcji pseudoseptycznych, przy ponad 1 mln iniekcji na całym świecie11
 • Wytwarzanie w procesie fermentacji eliminuje ryzyko reakcji alergicznych na białka zwierzęce
 

Centrum Medyczne World Medica w Kołobrzegu oferuje szeroką gamę specjalistycznych gabinetów lekarskich.

Wybierz odpowiedni gabinet, by zapoznać się z jego szczegółową ofertą - zobacz pełną listę gabinetów


W przypadku pytań, prosimy o kontakt >> kontakt <<

Zapisz